Autolaky Liberec – Ladislav Voříšek
bumper

BUMPER – Tmel na umělé hmoty 0,5kg + tužidlo Ranal

172 Kč vč. DPH

Vhodné použití nanásledných podkladech:
Umělé hmoty (z vyjímkou polietylenu a teflonu)
Železo
Pozinkovaný plech
Hliník
Akrylové dvoukomponentní plniče
Stará barva
Dřevo
Beton Pozor: nepoužívat přímo na reaktivní plniče (washprimer), 1-komponentní akrylové a nitrocelulozové materiály. Na tmel BUMPER je vhodné nanášet:
Stříkací tmel UNI-SPRAY
Akrylové plniče RANAL

Poměr míchání: Tmel BUMPER 100 váhových částí. Tužidlo 2 – 2,5 váhových částí. Pozor! Je nutno se vyvarovat předávkováním tužidla. Příčinou může být probarvení vrchního laku. Směs natuženého tmelu nikdy nevracet do nevypotřebovaného obsahu tmelu v plechovce.

Postup: Složky důkladně smíchat, zachovat poměr míchání. Tmel nanášet na přebroušený, očištěný a odmaštěný povrch. Při aplikaci na umělé hmoty se doporučuje do následných vrstev(plniče, barvy, laky) přidat přípravek ke zvýšení elastičnosti nanašeného materiálu. Nanášet za pomocí stěrky vrstvy o síle 3mm. Mezi nanašenými vrstvami dodržovat přestávky z důvodu proschnutí již nanesené vrstvy tmele. Při aplikaci na polypropylen vrstvy silnější než 1mm je nutné předem nanést dvě vrstvy: Plnič zvýšující přilnavost RANAL a následně akrylový plnič Q-2002 5:1 (přidat přípravek ke zvýšení elastičnosti nanášeného materiálu). Při broušení za mokra je potřeba vrstvu tmelu důkladně vysušit. Pozor! Nepoužívat při teplotě nižší 10˚С.

Kategorie: .

Popis produktu

Je určený k vyplnění prohlubní, zároveň k vyrovnání rýh na plastových dílech. Je vysoce elastický, se skvělou přilnavostí, což umožňuje tmelit přímo na díl bez základu. Je odolný k vlivům ředidel, kyselého prostředí a solí.