Autolaky Liberec – Ladislav Voříšek
Tmel Ranal Glass

Tmel Glas 1,7Kg – skelné vlákno Ranal

398 Kč vč. DPH

Vhodné použití na následných podkladech:
Železo
Hliník
Plniče akrylové dvousložkové
Stará barva
Lamináty polyesterové Pozor: Nepoužívat přímo na reaktivní plniče (washprimer), 1-komponentní akrylové a nitrocelulózové materiály. Na tmel GLAS je možno použít:
Polyesterové tmely RANAL
Stříkací tmel UNI-SPRAY
Akrylové plniče RANAL

Poměr míchání: Tmel GLAS 100 váhových části. Tužidlo 2 – 2,5 váhových části. Pozor!Je nutno se vyvarovat předávkováním tužidla. Příčinou může být probarvení vrchního laku. Směs natuženého tmelu nikdy nevracet do nevypotřebovaného obsahu tmelu v plechovce.

Postup: Složky důkladně smíchat, zachovat poměr míchání. Tmel nanášet na přebroušený, očištěný a odmaštěný povrch. Nanášet pomocí stěrky do vrstvy o síle 4–5mm. Mezi nanášenými vrstvami dodržovat přestávky z důvodu proschnutí nanesené vrstvy tmelu. Hliníkové povrchy je nutné předem zmatnit brusnou rohoží. Při broušení „za mokra” je potřeba vrstvu tmelu důkladně vysušit. Pozor! Nepoužívat při teplotě pod 10˚С.

Doba zpracovatelnosti (od momentu smíchání s tužidlem): 4–7 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí: 20 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí je možno zkrátit navýšením teploty na 60˚С, po dobu 10min. Broušení: Počáteční broušení – Р80 – Р120. Barva: Zelená.

Kategorie: .

Popis produktu

Dvousložkový polyesterový tmel se speciálními přísadami řezaného skelného vlákna, které zvyšují mechanickou odolnost výrobku. Je doporučován k vyplnění chybějících části opravovaného dílu, k posílení míst postižených korozí. Má dobré plnící vlastnosti a přilnavost k podkladům. Vzhledem k tvrdšímu opracování a menší elastičnosti je doporučován k opravám malých ploch. Je ideálním podkladem pro nanášení dalších vrstev jiných tmelů, za účelem získání hladkého povrchu. Doporučuje se rovněž k opravám lodí, karavanů, atd.