Autolaky Liberec – Ladislav Voříšek
tmel zink

ZINK – Plnící tmel na pozinkovaný plech 0,5kg + tužidlo Ranal

120 Kč vč. DPH

Vhodné použití na následných podkladech:
Železo
Pozinkovaný plech
Hliník
Plniče akrylové dvousložkové
Stará barva
Lamináty polyesterové Pozor: nepoužívat přímo na reaktivní plniče (washprimer), 1-komponentní akrylové a nitrocelulózové materiály.

Na tmel ZINK je možno nanášet:
Jemný tmel FEIN
Stříkací tmel UNI-SPRAY
Akrylové plniče RANAL

Poměr míchání: Tmel ZINK 100 váhových části. Tužidlo 2 – 2,5 váhových části. Pozor! Je nutno se vyvarovat předávkováním tužidla. Příčinou může být probarvení vrchního laku. Směs natuženého tmelu nikdy nevracet do nevypotřebovaného obsahu tmelu v plechovce.

Postup: Složky důkladně smíchat, zachovat poměr míchání. Tmel nanášet na přebroušený, očištěný a odmaštěný povrch. Nanášet pomocí stěrky do vrstvy o síle 4–5mm. Mezi nanášenými vrstvami dodržovat přestávky z důvodu proschnutí nanesené vrstvy tmelu. Pozinkované a hliníkové povrchy je nutné předem zmatnit brusnou rohoží. Při broušení „za mokra” je potřeba vrstvu tmelu důkladně vysušit. Pozor! Nepoužívat při teplotě pod 10˚С.

Doba zpracovatelnosti(od momentu smíchání s tužidlem): Od 5 do 6 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí: 20 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí je možno zkrátit navýšením teploty na 60˚С po dobu 10min. Broušení na sucho: Počáteční broušení – Р80 – Р120. Koncové broušení – Р120 – Р240. Barva: Písková.

Čištění nářadí: Ředidlo do nitrocelulózových materiálu.

Kategorie: .

Popis produktu

Dvousložkový tmel vysoké kvality se speciálními přísadami, zaručujícími dobrou přilnavost k podkladům z pozinkovaného a hliníkového plechu. Je odolný vysokým teplotám a neztrácí přilnavost i při teplotě 90˚C. Vzhledem ke své výborné hutnosti a přilnavosti může být nanášen v silných vrstvách na svislé plochy. Jeho charakteristika je elastičnost, lehké nanášení a opracování.