Autolaky Liberec – Ladislav Voříšek
stříkací tmel  1kg

UNI Spray – Stříkací tmel 1,2kg + tužidlo Ranal

352 Kč vč. DPH

Vhodné použití na následných podkladech:
Železo
Hliník
Plnič dvousložkový akrylový
Polyesterové tmely RANAL
Stará barva
Plasty (výjimkou jsou PE, PP , PTFE) Pozor: Nepoužívat přímo na reaktivní plniče (washprimer), 1-komponentní akrylové a nitrocelulózové materiály.

Poměr míchání: Tmel UNI-SPRAY 100 objemových částí. Tužidlo 4 objemové části. Pozor! Stříkací tmel není možno ředit NITRO ředidlem. Doporučuje se používat ředidlo určené k stříkacím tmelům, vyráběné mimo jiné firmou RANAL. Materiál smíchaný s tužidlem nevlévat zpět do plechovky k nevypotřebovanému obsahu stříkacího tmelu.

Postup: Po důkladném smíchání složek tmel nanášet stříkací pistoli s tryskou 1,8–2,2 mm, při pracovním tlaku 3–4 atm. Doporučuje se křížové nanášení, několik vrstev „za mokra” při nanášení nízkotlaké pistole (1,2–2,0 atm.), vzhledem k ušetření materiálu a zároveň k ohledu na životní prostředí. Materiál používejte v dobře větraných prostorách s funkční ventilací.

Doba zpracovatelnosti (od momentu smíchání s tužidlem): Od 20 do 25 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí: Po uplynutí 3–4 hodin je možno přistoupit k broušení „na sucho” nebo „na mokro”. Doba schnutí může být zkrácená ve vyšší teplotě, nepřekročit 80˚С. Pozor! Nepoužívat při teplotě pod 10˚С.

Skutečný obsah těkavých organických látek (pro hotovou směs): VOC = 150 g/L. Tloušťka jednotlivé mokré vrstvy: Při jednotlivém nanášení se získá vrstva o síle cca 8–100μm.

Teoretická vydatnost: 1 L tmelu UNI-SPRAY je možno získat cca 6 m2 suché vrstvy o síle 100μm.

Barva: Šedá.

Popis produktu

Stříkací tmel je dvousložkovým výrobkem. První složkou jsou směsi na bázi nenasycených polyesterových pryskyřic, druhá složka tužidlo, které je peroxidovým iniciátorem. Je určen k vyplnění vzniklých rýh po opracování předchozích nanesených tmelů. Je hutný, nestéká a může se nanášet v silných vrstvách na velké plochy. Vyznačuje se dobrou přilnavosti a lehkou opracovatelnosti. Charakteristikou je dobrá přilnavost na holé plechy i díly v základu. Po obroušení vytvrzeného stříkacího tmelu je povrch hladký. Při lakování celého dílu nezůstávají ”mapy” mezi tmeleným a netmeleným povrchem i při lakování metalickými barvami.