Autolaky Liberec – Ladislav Voříšek
stříkací tmel ranal 5 kg

UNI Spray – Stříkací tmel 4,8kg + tužidlo

869 Kč vč. DPH

Vhodné použití na následných podkladech:
Železo
Hliník
Plnič dvousložkový akrylový
Polyesterové tmely RANAL
Stará barva
Plasty (výjimkou jsou PE, PP , PTFE) Pozor: Nepoužívat přímo na reaktivní plniče (washprimer), 1-komponentní akrylové a nitrocelulózové materiály.

Poměr míchání: Tmel UNI-SPRAY 100 objemových částí. Tužidlo 4 objemové části. Pozor! Stříkací tmel není možno ředit NITRO ředidlem. Doporučuje se používat ředidlo určené k stříkacím tmelům, vyráběné mimo jiné firmou RANAL. Materiál smíchaný s tužidlem nevlévat zpět do plechovky k nevypotřebovanému obsahu stříkacího tmelu.

Postup: Po důkladném smíchání složek tmel nanášet stříkací pistoli s tryskou 1,8–2,2 mm, při pracovním tlaku 3–4 atm. Doporučuje se křížové nanášení, několik vrstev „za mokra” při nanášení nízkotlaké pistole (1,2–2,0 atm.), vzhledem k ušetření materiálu a zároveň k ohledu na životní prostředí. Materiál používejte v dobře větraných prostorách s funkční ventilací.

Doba zpracovatelnosti (od momentu smíchání s tužidlem): Od 20 do 25 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí: Po uplynutí 3–4 hodin je možno přistoupit k broušení „na sucho” nebo „na mokro”. Doba schnutí může být zkrácená ve vyšší teplotě, nepřekročit 80˚С. Pozor! Nepoužívat při teplotě pod 10˚С.

Skutečný obsah těkavých organických látek (pro hotovou směs): VOC = 150 g/L. Tloušťka jednotlivé mokré vrstvy: Při jednotlivém nanášení se získá vrstva o síle cca 8–100μm.

Teoretická vydatnost: 1 L tmelu UNI-SPRAY je možno získat cca 6 m2 suché vrstvy o síle 100μm.

Barva: Šedá.

Čištění nářadí: Ředidlo do nitrocelulózových materiálů.

Záruční doba: Uskladňovat v suchém a chladném prostředí, mimo dosah tepelných zdrojů, chránit před slunečními paprsky. Záruční doba tmelů je 12 měsíců, tužidel 18 měsíců při teplotě 20ºC.

Popis produktu

Stříkací tmel je dvousložkovým výrobkem. První složkou jsou směsi na bázi nenasycených polyesterových pryskyřic, druhá složka tužidlo, které je peroxidovým iniciátorem. Je určen k vyplnění vzniklých rýh po opracování předchozích nanesených tmelů. Je hutný, nestéká a může se nanášet v silných vrstvách na velké plochy. Vyznačuje se dobrou přilnavosti a lehkou opracovatelnosti. Charakteristikou je dobrá přilnavost na holé plechy i díly v základu. Po obroušení vytvrzeného stříkacího tmelu je povrch hladký. Při lakování celého dílu nezůstávají ”mapy” mezi tmeleným a netmeleným povrchem i při lakování metalickými barvami.